Kirjutamine on üks enim soovitatud tegevus enesearengust huvituvale inimesele, kuid seda harjumust pole alati kerge luua. Paljud on avastanud selle tööriista elumuutvaid omadusi, kuid vähesed tegelevad sellega järjepidevalt.

Ka minul on kirjutamistuhin tulnud ja läinud: olen ühe kuu jooksul suutnud kirjutada enamiku raamatu sisust ning seejärel mitu kuud ainult märkmetega piirdunud. Aga kuna see moodustab väga suure osa minu kirest ja potentsiaalsetest kingitustest, mida suudan maailmale pakkuda, siis olen otsustanud seda teha pühendumusega.

Üheks heaks nipiks, kuidas harjumust säilitada, on panna põhjalikult kirja, miks see Sinu jaoks oluline on. See võimaldab raskematel hetkedel enda vastu ausaks jääda ning vältida plaanide pooleli jätmist. Kui oled midagi kogu südamega otsustanud, siis tuleb seda austada ja meeles pidada.

Enese tundmaõppimine

Kirjutamise peamine väärtus seisneb minu arvates selles, et see aitab päeval kogetud õppetunnid lahti mõtestada ning need ära kinnistada. Mõtete organiseerimise tulemusena tekib selgus, miks me käitume nii nagu käitume ja mis on meie jaoks tõeliselt oluline. Ehk oled ka Sina kogenud segaduse hajumist, kui mõtted on paberile pandud ning silme ette toodud?

Olen tähele pannud, et inimesed, kes on tänu kirjutamisele enda sisse vaadanud, elavad elu palju teadlikumalt ja sihilikumalt kui need, kelle mõtted on autopiloodil või kes juhinduvad peamiselt välismaailmast saadud infost. Tegelikult ongi kirjutamine üks meditatsiooni vorme, mis laseb pimedatele nurkadele valgust heita. Teadvustamata saab teadvustatuks ning sellest kõik muutused alguse saavadki.

Eesmärkide elluviimine

Kuigi seda teevad vaid 5-10% inimestest, on eesmärkide kirjapanemine üks parimaid viise, kuidas enda edu kindlustada. Dr. Gail Matthews, psühholoogia õppejõud Dominikaani ülikoolis, tegi 267 osalejaga uuringu, millest järeldus, et eesmärke kirja pannes on nende realiseerumise tõenäosus lausa 42% kõrgem!

Olen korduvalt kogenud, kui võimas ja kindel tunne tekib siis, kui olen enda unistused paberile pannud. Sellest hetkest alates ei ole enam tegemist mõtetega, vaid elavate lubaduste ja otsustega. Pastakas on justkui maagiline võlukepp, millega me oma elu teadlikult disainime. Lisaks sellele aitavad kirjapandud eesmärgid (soovitatavalt koos tähendusrikka põhjusega) säilitada selgust, fookust ja motivatsiooni.

“Mõtted päästavad ennast lahti lipsates üle huulte ja läbi pliiatsiotste.” – Dawson Trotman

Enesekindluse ja loovuse kasv

Kirjutamine suurendab inimese enesekindlust, kuna sel ajal tegeletakse loomingu ja eneseteostusega. Enda loodud kunst teeb alati tuju heaks, eriti kui oskused arenevad ning inimene näeb, kui palju imelist võib tema seest välja tulla. Mulle on produktiivne kirjutamine alati rõõmu ja energiat andnud. Mida rohkem ma loon, seda uhkem tunne on. Kirjutamine tõmbab mind praegusesse hetke ja aitab mul igapäevaelu detailidest kunstiteoseid luua!

Enesekindlus kasvab ka tänu eneseavamisele ja mõtete avalikule jagamisele. Kõik kirjutajad on esimestel kordadel tundnud ebakindlust, kui hiirekursor on jõudnud “Jaga” nupu peale, sest käivitub hirm, mida teised arvavad ja kas nad ikka loetut aktsepteerivad. Kui ma kirjutamisega alustasin, said paljud inimesed esimest korda aimu sellest, mis minu sisemaailmas tegelikult toimub, ja taoline kapist välja tulek on kahtlemata väljakutsuv. Kuid sellepärast see nii hinnaline ongi! Iga sarnane eneseületus aitab suurendada sisemist jõudu ning eneseväärikust, mis omakorda tervet elu mõjutab.

Väärtuse loomine

Jätkates eelmise lause mõtet, võimaldab kasvav enesekindlus ka maailmale rohkem pakkuda. Kirjutamise puhul on väärtuse loomine minu jaoks kõige suurem motivaator, sest see tekitab tunde, et minu elul on mõte. Usun, et me ei ole siin planeedil ainult iseenda pärast, vaid meie teadmised kuuluvad ka teistele.

Tänapäeval on meil kõigil inimkonna mõjutamiseks uskumatu potentsiaal, ning mida rohkem positiivsust ja kasulikke teadmisi me jagame, seda õnnelikumad me ise oleme. Miski pole mõnusam tundest, kui teine inimene ütleb Sulle, et oled tema elu muutnud. Saadud tagasiside annab harjumuse säilitamiseks kõige rohkem jõudu, sest võimendub missiooni -ja vastutustunne. Mida laiem pilt, seda vapram suudab inimene olla.

Ettevõtlus ja finantsiline vabadus

Viimaseks suurimaks põhjuseks, miks kirjutada tahan, on võimalus tegeleda ettevõtlusega ning teenida elatist olles samal ajal asukohast sõltumatu. Mind on alati inspireerinud blogijad ja kirjanikud, kes jagavad kuldaväärt kraami ja saavad tänu sellele vabalt ringi reisida ja teha meeldivat tööd just sellises paigas, kus nad olla tahavad. Kirjutamine saab minu jaoks olema vaid osa tulevasest elustiilist, sest ma lisan juurde ka coachimise, holistilise teraapia ja kõnelemise, kuid see on oluline koht, kust alustada. Blogi on üks parimaid viise, kuidas ennast maailmale tutvustada, ning aja jooksul võimaldab see mul pakkuda infotooteid (nagu näiteks raamatuid) ja erinevaid teenuseid, mis inimeste enesearengule kaasa aitavad.

Kui ka Sina oled huvitatud regulaarsest kirjutamisest ning soovid nõuandeid, kuidas seda harjumust luua, on mul mõned ideed, mis sellele kaasa aitavad:

1 – Vali kindel aeg, mil igapäevaselt kirjutada kavatsed. Harjumusele meeldib, kui iga päev teha tegevust samal kellaajal ning siduda see olemasoleva rutiiniga (näiteks koheselt pärast hommikust meditatsiooni). Soovitatav on teha seda päeva alguses, kui erinevad tähelepanu hajutajad (nagu Facebook) pole juhtimist veel üle võtnud. Miks mitte ärgata ka pisut varem ja teha seda enne lähedaste ärkamist?

2 – Määra päevane eesmärk, mille puhul on ebaõnnestumine võimatu. Mõistlik on alustada näiteks 100 sõnast päevas. Väike eesmärk hoiab ära üleliigsed pinged, et kirjutamisega algust teha, ning seejuures on tõenäoline, et kui ideed voolama hakkavad, on äkitselt kirjas juba 500 sõna. Iga päev natukene, see ongi kõige tähtsam!

3 – Loo keskkond, mis võimaldab Sul täielikult pühenduda. Parim on kirjutada siis, kui meie ümber on täielik vaikus, ning me ei tegele mitme asjaga korraga. Interneti veebilehitseja tasub hoida suletuna või kui otse blogisse kirjutad, siis hoida lahti ainult see leht, mitte rohkem. Kirjutamise ajal tekivad tõenäoliselt ka asjasse mittepuutuvad mõtted või ihad, kuid kui neid lihtsalt teadvustada ja neil olla lasta, kaovad nad iseenesest. Lihtsalt sukeldu kirjutamisse ning ära lõpeta enne, kui päevane eesmärk on saavutatud!

Anna teada, kui soovid kirjutamise osas lisatoetust. Võime väljakutse ka koos ette võtta 😉

SHARE
TWEET
EMAIL

7 sammu produktiivsuseni

Oled sa üksikettevõtja, kes kogeb asjade kuhjumist, fookuse kadumist või läbipõlemist? Kunagi ei jätku aega, kuid samas tulemusi napib? See tasuta e-raamat näitab sulle, kuidas maksimeerida oma produktiivsust, et saaksid vähema ajaga rohkem saavutada ja süümevabalt elu nautida.

SARNASED ARTIKLID

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga