30-päevane väljakutse: varajane ärkamine

Rubriik: Enesejuhtimine - Madis MarkJäta kommentaar

Olen viimased 4 päeva pannud äratuskella varem helisema ja ärganud kella 5-7 vahel. Sihin tavaliselt 5 kanti, kuid mõni päev on liiga pikaks veninud ja olen rohkem und vajanud. Tundub, et kell 6 on enam-vähem paras hetkel (ei tasu ka liiga järsku magamisaegasid muuta)

Kavatsen varajast ärkamist praktiseerida esialgu 30 päeva järjest, et proovida kuidas sobib ja mis muutusi see endaga kaasa toob.  See on piisav aeg harjumuse kinnitamiseks ja võimaldab ka kerge vaevaga seda hiljem jätkata.

Põhjused, miks vara ärgata:

  • Suurepärane algus. Kui päeva varakult alustada, tekib tunne, et päev on tavalisest palju pikem.  See annab võimaluse olla produktiivne ja tegeleda asjadega, milleks tavaliselt aega ei ole. Ja kui alustada päeva produktiivselt, on tõenäoliselt terve päev edukas, ilmselt tänu inertsile. Iga kord, kui olen vara ärganud, olen tundnud, et kõik läheb selle päeva jooksul paremini. Mul on olnud rohkem energiat ja motivatsiooni, samas kui ülemagamine on mind alati energiast tühjaks pumbanud ning zombiks muutnud.
    Enne seda, kui teised ärkavad, võid teha ära juba oma trenni (kaob probleem, et peale tööd ei jõua), käia pesemas, valmistada söögi, mediteerida, lugeda raamatut jne.
  • Mõnus vaikne aeg. Varahommikul ei ole mingit karjumist, tihedat liiklust, televiisori müra. Sind ümbritseb vaikus ja rahu, mis annab võimaluse keskenduda olulistele asjadele, ning näed, kuidas kogu loodus ellu ärkab. Ideaalne aeg mediteerimiseks, eesmärkide püstitamiseks, mõtete organiseerimiseks.
  • Päikesetõus. See on ilmselt üks ilusamaid nähtusi looduse juures ja väga kahju, et me kõik selle tavaliselt maha magame. Hulga parem oleks seda aega veeta päikesetõusu nautides, mis võib loodusega suurt ühtekuuluvustunnet tekitada ning päevale ideaalse alguse anda. Lisaks võib ka huvitavaid pilte luua.
  • Suurem loovus. Paljud kirjanikud ja artistid on täheldanud, et hommikul, kui meel on värske, tekib neil kõige rohkem huvitavaid ideid.  See aeg võimaldab ka rohkem tähelepanu vajavad tegevused efektiivsemalt ja varakult ära teha, et päeva jooksul vähem stressi oleks.
  • Viib edasi enesearengus ja aitab ka teisi ebavajalikke harjumusi muuta. Minu peamine motivatsioon seisneb selles, et tahan anda endast rohkem ja kasutada oma aega väärtuslikumalt. See tähendab ka varem magamaminemist ning arvutis veedetud aja lühendamist. Puhkan paremini välja, olen produktiivsem ning liigun jõudsamalt oma unistuste suunas. Tahan lõpetada ajaraiskamise ning virtuaalmaailmasse põgenemise, et luua tähendusrikkam elu.

Loe ka: 30 Days to Success, How to Become an Early Riser.

Jäta kommentaar

See veebileht kasutab Akismeti, et spämmi vähendada. Uuri, kuidas sinu kommentaaride andmeid töödeldakse.