Hiljutisel õhtul võtsin ennast kätte ja küsisin endalt: “Miks elada kirglikku elu?” Seda seepärast, et olin frustratsioonis, et aeg läheb nagu niuhti, aga elul ei tundu sisu olevat ja suurt väärtust päevas ei loo. Isegi, kui mul on väga olulisi eesmärke ja palju maailmale pakkuda, siis mugavuse probleem on olnud minu elus suur. See algas mingi aeg peale õnnetust, kui ma koduseks jäin ja arvutimaailma põgenesin. Tänapäeval ma eriti ei tahagi arvutis aega veeta, kuid need käitumismustrid on siiamaani alles. Mõnikord tunnen nagu oleksin vanglas, kuigi samas on see midagi nii lihtsat, mis mind kinni hoiab. Jäädes kaua mugavuse piiridesse, tekib tugev vastuolu enda uskumuste ja soovidega. Kindlasti on kõigil sarnast olukorda esinenud.

Õnneks on meil olemas emotsioonid, mis lõpuks möllama hakkavad ja kisavad sulle, et “See peab lõppema! Ma tahan muutuda!” Tekib mingisugune positiivne viha, mis käivitab uue alguse. Toimub revolutsioon.
Selliseid tõususid ja mõõnasid on mul varemgi olnud ja ega ma ei saa garanteerida, et seda tulevikus jälle ei juhtu, kuid see teeb ka mõnes mõttes väga targaks. Suureneb teadlikkus mustrite tähelepanemiseks ning mida aeg edasi, seda vähem suudavad nad mind kontrollida. Võib-olla küll ajutiselt, kuid mitte kauaks. Langen ning tõusen jälle püsti. See ongi elamine!

Vastus minu küsimusele oli järgmine: “Ma tahan elada kahetsusteta. Et oleksin surmaks alati valmis ning ma ei peaks kõige lõpus pettuma. Soovin tunda ennast elusana. Tunda, et igal hetkel minu elus on mõte. Soovin kasutada oma potentsiaali, elada tõesti oma unistuste elu. Tahan hommikuti ärgata üles põnevusega ilma äratuskella abita. Ja soovin neid soove täita iga päev.”

Kõigepealt panin kirja 10 tegevust, mida mulle meeldib teha: kitarrimäng, klaverimäng, laulmine, lugemine, kirjutamine, treenimine, inimeste nõustamine ja inspireerimine, kunst, tervislik toitumine, arvutite kokkupanek/robootika. Nendest kujunesid välja kõige tähtsamad valdkonnad, mis alati tulevad esile, kui ma taolisi harjutusi teen.

Treening

See on üks tähtsamaid teemasid minu elus, peamiselt minu eesmärgi pärast, milleks on kõndima hakkamine. Mulle meeldib ka muidu trenni teha, millest kirjutasin veidi artiklis “Jõusaal – üks aasta eesmärkidest.”

Panin kirja suve lõpuks endale sihtpunktid, kuhu tahan jõuda:

 • 100 kätekõverdust – maksimaalne korduste arv(praegu on mul umbes 50)
 • 20-25 lõuatõmmet(hetkel 15)
 • 5 muscle-up(lõuatõmme + keha üle kangi triitsepsiga) harjutuse kordust(hetkel 0 🙂 )
 • Suutlikkus kõndida karkudega lühemat maad üldse ilma ratastooli kasutamata. Ainsad liiklusvahendid auto ja kargud. See tähendab, et tooli kasutan ainult siis, kui on pikem rännak või trenni eesmärgil.

Muusika

Muusika on olnud minu elus alati tähtsat rolli mänginud. Lapsest saati mulle meeldis juba laulda, kas siis kooris või autosõidu ajal emale, kui ma ta kõrval istusin. Ma ei teinud seda küll eriti tihti, kuid sellegipoolest see meeldis mulle. Tõelise huvi muusika vastu avastasin alles siis, kui olin umbes 15 aastane ja hakkasin esimest korda kitarri näppima. Ühel hetkel kasvas see kireks ja tellisin endale Saksamaalt isegi elektrikitarri ja võimendi. Ka muusikakoolis sai 2 aastat käidud. Mingil hetkel jäi see pillimäng aga soiku ega võtnud enam kitarri nii tihti kätte. Seepärast pole suurt arengut kaua aega olnud, kuigi tegeleda ma sellega tahaks. Eks sellega on nii nagu mõne muu tegevusega minu elus, tihti jäävad asjad poolikuks ja mingist hetkest alatest kaob motivatsioon. Eelmisel aastal ostsin endale süntesaatori ja õppisin paar lugu selgeks, aga ka see istub praegu nukralt laua peal.

Kahtlemata on kirg muusika vastu mul olemas, seda kirge on vaja lihtsalt suuremaks kasvatada. Ja esimene samm selleks on muidugi üks nendest pillidest kätte võtta ja mängima hakata. See võibki alguses raske olla, kuid ma tean, et seda ma ei kahetse. Muusikal on minu elus suur koht ja see oleks lollus, kui ma sellega ei tegeleks.

 • Seega luban võtta suve jooksul ennast kätte ja hakata lugusid tiristama, harjutama.
 • Samuti poleks paha idee otsida endale bänd või vähemalt mõned inimesed, kes oleksid samuti huvitatud koos mängimisest, kas või niisama lõbu pärast. See suurendaks kindlasti motivatsiooni ja tahet arenguks.
 • Varemalt tahtsin ma ka väga YouTube covereid teha, mõtlen kindlasti ka selle peale!

Kirjutamine

Nagu kord juba öeldud, on kirjutamine üks mu lemmiktegevustest ja võimalustest ennast maailmale avada. Selle blogi taaselustamisega on sellega juba algust tehtud, väga mõnus.

 • Tahan kirjutada 2 artiklit nädalas alustades nüüd.
 • Tahan läbi lugeda ka umbes 3 raamatut kuus, mis minu arvates aitaks lugemisele väga hästi kaasa: suurendab sõnavara ja annab juurde huvitavaid ideesid ja seoseid.

Vaat, kui väärtuslikud eesmärgid need kõik on! Mõnikord tundub nagu elus poleks suurt midagi teha, eriti noortel, kuid tegelikult, kui veidi aega enda jaoks võtta, siis leiab päris palju häid ideesid.

Mis siis veel? Hakkame pihta! 🙂

SHARE
TWEET
EMAIL

7 sammu produktiivsuseni

Oled sa üksikettevõtja, kes kogeb asjade kuhjumist, fookuse kadumist või läbipõlemist? Kunagi ei jätku aega, kuid samas tulemusi napib? See tasuta e-raamat näitab sulle, kuidas maksimeerida oma produktiivsust, et saaksid vähema ajaga rohkem saavutada ja süümevabalt elu nautida.

SARNASED ARTIKLID

2 Responses

  1. Rahumeelse sõdalase tee (Dan Millman)
   Siin ja praegu: kohaloleku jõud (E.Tolle)
   Uus maailm (E. Tolle)
   F**k it therapy (John C. Parkin)
   Uskumise bioloogia (Bruce Lipton)
   Mina olen mina, mina olen vaba! (David Icke)
   Alkeemik (Paulo Coelho)
   Kuidas rännata ilma hirmuta (Tom Valsberg)

   Neid on veel, aga ma ütleks, et need on minu lemmikud hetkel 🙂 Väga soovitan.
   Kusjuures panen siia ka üles, mida olen läbi lugenud: https://www.goodreads.com/review/list/29890460?shelf=read

   Päikest! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga