1) Distsipliin on õnneliku ning eduka elu võtmeks.

Ärkasin üles. Püsisin veel voodis 10 minutit, seejärel otsustasin ennast üles ajada ning ületada ebamugavustunde, ülemagamise harjumuse ning laiskuse. Koheselt käivitas see mu energia ning tundsin ennast päeva alustades enesekindlalt.

Meil on tihti ebamugav. Ja see on täiesti normaalne. See näitab, et oleme mugavustsoonist välja astumas ja kasvamas. Selle asemel, et ebamugavustunnet vältida, tasub see ületada, et jõuda enesearengus kaugemale ning kokkuvõttes õnnelikuma elu poole. Hiljem on selle üle vaid puhas tänulikkus.

On väga oluline alustada oma päeva distsiplineeritult, kohe kui üles ärkad. See käivitab ahelreaktsiooni ning kogu päev võib selle esimese pisiasja pärast palju edukamaks kujuneda. Inerts on võimas abiline meie elus ning muudab iga järgneva väljakutse palju kergemini ületavamaks.


2) Võimsad eesmärgid panevad meid energiast pakatama.

Ülestõusmine hommikul on palju kergem, kui sul on siht, kuhu poole püüelda, ja sinu elus on kirge. Kui oleme inspireeritud, oleme nagu energiapommid. Eesmärgid ja unistused panevad meid elusana tundma. Tähendusrikas missioon käivitab meid.

Eelmisel õhtul olin otsustanud hakata tegema YouTube’i videosid, et luua veel rohkem inspiratsiooni ning väärtust inimestele. Mul tekkis sellega seoses nii palju erinevaid võimsaid ideesid, et mul oli raske isegi öösel uinuda. Mõistsin, miks paljudel loojatel on nii palju energiat. Sihtide seadmine ja nende nimel tegutsemine on tõesti tähtis. Hommikul ei ole mingit küsimustki, kohe tekib tahtmine püsti karata. Mul võttis see siiski vana harjumuse tõttu natuke aega, kuid mu tuju oli koheselt hea ning ootasin päevasündmusi põnevusega.


3) Võta parim igast hetkest, sest praegune hetk on ainus reaalsus.

Olin arvutivõrkude loengus, kuid lasin seal enda tähelepanul palju hajuda. Mul olid teised mõtted peas, tahtsin olla kusagil mujal ja teha põnevamaid asju. Siiski pärast loengut tundsin kerget süütunnet ja ebakindlust, eriti kui õpetaja küsis minu käest, kas ma saan hästi aru. Mõistsin, et kui juba kuskil olla, siis tuleb sellest maksimum võtta. Kui ma olen juba loengusse läinud, siis on mõistlik ka selles osaleda, muidu pole ju mõtet sinna minna. See ei pruugi olla küll kõige huvitavam, kuid kohalolust õpib siiski väga palju.

Mis oleks siis, kui see loeng oleks olnud minu viimased 2 tundi elus? Kas ma oleks olnud uhke selle üle, et veetsin selle aja illusoorses tulevikus? Austamata õpetajat, austamata ennast.

Elu algab Praegu. Esmalt lisa oma tegevustesse kvaliteeti ja võta nendest parim, seejärel alles muuda olukorda, kui sul sellest midagi enam õppida pole. Tihti pole küll võimalust olukorda muuta, kuid see võib tekkida siis, kui oled lõpetanud vastupanu osutamise ning õppetunni kätte saanud. Ja omandatud tarkus ning distsipliin aitab järgnevaid asju palju efektiivsemalt teha, nende eest rohkem tänulik olla ja ning nendest palju rohkem kasu lõigata.

Loe ka: Kui nautimine pole võimalik, siis aktsepteeri või muuda olukorda


4) Tegutsemine on tähtsam kui sõnad ja mõtted.

Pärast loengut olin ma jälle oma mõtetes, analüüsides kõike seda, mis oli toimunud. Ja kujutasin isegi juba seda ette, et ma need kirja panen. Minu elus juhtub seda tihti, ülemõtlemine on minu üks suurimaid harjumusi. Teen seda palju vähem kui mõned aastat tagasi, sest olen sellest teadlik, kuid arenguruumi veel on.

Igatahes mõistsin, et ükskõik kui huvitavad ja põnevad need mõtted ka ei oleks, ei ole need tõe kõrval mitte midagi. Ja tegelikult kattub see eelmise punktiga. Sel hetkel koju liikudes polnud ma ikka veel täielikult kohal ja meelerahus. Õnneks annab mulle keha sellest märku ja peas hakkavad tekkima pinged, kui ma liiga palju mõtlen. Seejärel tean sügavalt sisse hingata ja vaikusega teekonda jälgida.

Ära mõtle, vaid ole ja tegutse! Planeerimine on samuti vajalik, kuid sellel on oma koht ja aeg. Ja ühest korrast juba piisab. Kui miski on otsustatud, siis pole vaja enam selle üle pead murda. Kui asi muutub juba meelelahutuseks ja ärevuseks, on see märk sellest, et tuleb keskenduda tegutsemisele. Sa võid peas oma fantaasiat viljeleda tundide viisi, kuid see sind praktiliselt kaugemale ei vii. Kui keha on näiteks väsinud ja on magamise aeg, siis kasulikum on magada. Keskendu tähtsale!


5) Avatus on tugevus, mis loob rohkelt võimalusi.

Kui ma liikusin ühiselamu poole, siis sadas vihma (nagu Aveiros ikka) ning mu riided olid üsna niisked. Olin peaaegu juba kohal, kuid minu poole pöördus üks noormees, kes tahtis mulle abi pakkuda ja oma autost vihmavarju tuua. Algul ütlesin, et pole vaja, sest olen niigi juba märg ning vihmavari tuule tõttu väga palju ei aita, kuid ta tahtis aidata ning võtsin siiski abi hea meelega vastu. Ja ta jalutas minuga ühiselamu ukse ette.

Abi vastuvõtmine tasus väga ära, sest pärast seda oli meil mõlemal parem tuju. Point ei olnudki niivõrd selles, et ma pääseksin vihma eest. See oli lihtsalt loomulik inimvaheline suhtlus ja koostöö. Seega kinnitasin endale, et abi vastuvõtmine on täiesti okei. Minu puhul on see isegi vajalik, sest ma peangi õppima abi vastu võtma ning mitte liiga palju koormat enda õlgadele võtma. Avatus ja enda ego ületamine on alati kasulik. Ma ei pea alati ise hakkama saama või tõestama, et olen täiesti iseseisev. Tuleb ennast vabamaks lasta, see teeb kokkuvõttes mind palju enesekindlamaks kui kaitsepositsioon. Liigne teistest sõltumine või liigne iseseisvus on nõrkus, kuid avatus on tugevus. Pealegi, sellistest olukordadest võivad sündida paljud huvitavad seiklused, võimalused ja tutvused.

IGAST HETKEST ON VÕIMALIK ÕPPIDA, OLGEM TÄHELEPANELIKUD! 🙂

SHARE
TWEET
EMAIL

7 sammu produktiivsuseni

Oled sa üksikettevõtja, kes kogeb asjade kuhjumist, fookuse kadumist või läbipõlemist? Kunagi ei jätku aega, kuid samas tulemusi napib? See tasuta e-raamat näitab sulle, kuidas maksimeerida oma produktiivsust, et saaksid vähema ajaga rohkem saavutada ja süümevabalt elu nautida.

SARNASED ARTIKLID

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga