Minu võidud aastal 2018 – hakkab looma!

Rubriik: Tõeline mina, Madise rännak by Madis MarkLisa kommentaar

Kipume enamasti oma elu suhtes üsna kriitilised olema, ja peab tunnistama, et ka minul on aina suuremad ambitsioonid, mida soovin ellu viia. Panen tihti tähele kasutamata potentsiaali, mis vallandumist ootab. Raisatud aega internetis ja sotsiaalmeedias, pidevalt kuhugi ära eksides.

Aga käes on 2018. aasta võitude tähistamise aeg, et tänulikkusega edasi liikuda! Ja kui me tegelikult tagasi vaatame, avaneb meile hoopis imetlusväärsem pilt. Seepärast soovitan ka Sul rahulikult järele mõelda ning keskenduda sellele, mis on positiivne. Ka valusad õppetunnid tasub võitudeks tõlgendada, sest sealt kõik alguse saabki.

Minu 2018. aasta võidud

 1. Superstaari saates osalemine ja suures telepildis oma sõnumi jagamine. Aasta algas kahtlemata väga võimsalt, sest astusin silmitsi päris suure hirmuga ning sain Eesti rahvalt palju positiivset tagasisidet. See oli esimene kord, kui ma netikommentaatoreid omavahel võitlemas ei näinud, sest inimesed olid ühiselt inspireeritud! Samuti oli liigutav Inese ja Koit Toome emotsioone näha, üleüldse saada kinnitust sellele, millist mõju on üks inimene suuteline ühiskonnas avaldama.
 2. Holistika Instituudi terapeudiõppe poolelijätmine, mis õpetas mulle sisetunde kuulamist ja otsuse tegemist. Mul oli see dilemma väga kaua aega kestnud, aga lõpuks ma sain aru, et vaid tahtejõuga edasi suruda ei saa. Kui praegune tunne ütleb, et asi tuleb pooleli jätta, siis nii on ka õige. Ei pea kartma, et uks igavesti sulgub – tulevikus saab alati jätkata, kui selline otsus tuleb.
 3. Esimest korda elus sain puudutada kogu naise keha. See on nüüd intiimsem teema, aga miks mitte jagada seda suurepärast edusammu? Ok, see toimus küll ühel tantra workshopil, mille pärast ma tervet linnukest kirja veel ei pane, aga igal juhul sain huvitava kogemuse, mis tegi mind sisimas julgemaks ja ilmselt ka naistele avatumaks. Oma seksuaalsuse tunnistamine ja väärtustamine on väga tähtis samm. Samas tundsin, et olin piiri lähedal, ja mõistsin, et iga asjaga ei tasu kiirustada. Hakkasin rohkem väärtustama mõtet, et intiimsust tasub kogeda õige inimesega õigel ajal.
 4. Esimest korda elus olin täiesti alasti mitme naise ees (taaskord ühes tantra workshopis) ning kogesin kogu keha massaaži, mis oli eelkõige tervendav, mitte erootiline, aga see oligi minu taotlus. See oli üks suuremaid katsumusi minu jaoks, kuna mul on olnud kehaga seoses palju hirme. Mäletan seda tunnet, kui toimus minus mingisugune nihe, mida mõistusega ei suutnud seletada. Tundsin väga palju haavatavust ja enesearmastust, mis kindlasti andis mulle edaspidiseks suure lükke. Samas tunnen, et isu nendest tantraüritustest on täis saanud. Ma olen väga avatud, aga pean oluliseks sisetunde kuulamist. Ja tunne ütleb, et soovin edaspidi rohkem iseendaga tegeleda ning kogeda elu loomulikku voolu.
 5. Raamatu “Valu kingitus” esitlemine, sugulaste ees laulmine ning raamatu ilmumine poelettidele. Sinna juurde kuulub ka intervjuu andmine Ringvaate saates ja autogrammide (pühenduste) jagamine. Üks elu uhkemaid saavutusi, kuid kindlasti ei jää see minu viimaseks raamatuks. I’m thirsty for more!
 6. Käisin saunas ja ujumas rohkem kui kõikidel eelnevatel aastatel, tantrafestivalil näiteks iga päev. See oli ilmselt üks kõige vabastavamaid asju üldse. Mõned asjad on küll lihtsad, aga ülimalt väärtuslikud, eriti kui suurem osa elust on neid tegemata jäetud. Nüüd kasutan võimalust iga kord, kui see minuni jõuab. Tunnen ennast jätkuvalt veidi ebamugavalt, kui inimesed minu keha jälgivad (paratamatult hakkab mõistus ennast ka teistega võrdlema), aga olen kannatlik ja panen tähele, et see muutub iga kord loomulikumaks.
 7. Kogesin suvel Nipernaadi elu, elades kaks kuud Oelas sõprade talumajas. Õppisin elu paremini usaldama ning lõpuks leidsin uue korteri Lasnamäel, kus hakkasin trennisemuga kalisteenikat harrastama ning Instagrami videosid postitama. Suvine seiklus viis mind ootamatult ka Anu Saagimi saatesse “Puuduta mind.”
 8. Kogesin oma elu parimat avalikku esinemist Mustika keskuses, kus kõik laulud tulid ideaalselt välja ning ma nautisin 100% seda, mida tegin. Vana esinemisärevuse kadumist kinnitas see, et suutsin sama korrata ka järgmistel esinemistel.
 9. Alustasin coachingu väljaõpet koolis Erickson Coaching International, mida Eestis vahendab Intelligentne Grupp OÜ. Olen täiesti veendunud, et see on minu jaoks õige asi. Samal ajal läksin kogemusnõustamise koolitusele, mida saab ilmselt coachinguga siduda.
 10. Käisin kolmes koolis oma lugu rääkimas, kokku umbes 10 klassile. Kuusalu Keskkoolis 7-8. klassid, Tallinna 32. Keskkoolis 4. klassid, Gaia Koolis 2-5. klassid. See asendas minu varasemad negatiivsed koolimälestused positiivsetega ning tekitas tunde, et lastega on lahe suhelda. Väga hea meel on mul näha tohutut huvi nii koolide kui ka õpilaste poolt, et ma neile oma väljakutsetest ja võitudest jutustaks. Kindlasti osa minu missioonist!
 11. Kohtusin armsa tüdrukuga, kes tuletas mulle meelde mind ennast ning inspireeris mind võimsaid otsuseid tegema. Lisaks õpetas mulle lahtilaskmist, ebaõnnestumiste täielikku vastuvõtmist (oma teekonna austamist), ning tõi minus välja ettearvamatut mängulisust. Naised on lihtsalt imelised!
 12. Jõuludel esinesin perekonna ees esimest korda, lausa 5 looga! Tundsin ennast üsna vabalt ning tajusin, et minu enesekindlus on igas mõttes kasvanud. Sellele aitas kindlasti kaasa see, et aasta lõpu poole on minuga kaasas käinud tugev fookus, väärtuslikud hommikurutiinid ja võimsad eneseületused. Kui inimene on kontaktis iseendaga, siis hakkab ka kõik muu paremini sujuma.

Siia nimekirja panin ma aasta säravaimaid hetked, kuid muidugi oli ka minu elus piisavalt madalperioode. Mulle ei jää need lihtsalt kauaks meelde! Loomulikult ma võtan kõik valusad õppetunnid arvesse, kuid nendest kujunevad lahenduskesksed visioonid järgmiseks aastaks.

Ja kahtlemata… järgmine aasta tuleb nii võimas, et te ei kujuta ettegi! 😉

Jälgi uuendusi: email | facebook | rss

Leave a Reply

See veebileht kasutab Akismeti, et spämmi vähendada. Uuri, kuidas sinu kommentaaride andmeid töödeldakse.