Meil kõigil on elus omad eesmärgid ja unistused, mille poole püüelda, kuid tihti takistavad need meie ninaesist nägemast. Ainus, mis on tõeline, on tegelikult olevikuhetk. Kuigi meil on sageli mingisugune visioon tulevikust, peab meie tähelepanu keskmesse jääma ikkagi see, mida me praegusel hetkel teeme. Kui Sa ei ole õnnelik praegu, siis Sa pole õnnelik ka homme, sest kõik saavutused ja saamised on vaid lühiajalised.  Ei pea ootama ellu midagi „tähendusrikast,” et siis lõpuks elama hakata. Puhas olemise rõõm on piisavalt tähendusrikas. Unistustes pole midagi halba, kuid alustada tuleb väikestest asjadest. Kõige olulisem on meie teadvuseseisund ja oma tegevustesse kaasatud kvaliteet. Seega oluline on teha kõike täie teadlikkuse ja naudinguga.

Aga mis saab siis, kui teatud olukord meile tõesti vastu hakkab? Pole ju loomulik lihtsalt oma tunded alla suruda ning hambad ristis edasi toimetada. Räägitakse tihti sellest, et alati tuleb möelda positiivselt, kuid mõnikord tundub see täiesti võimatu. Kui käisin matkal, siis tuli tihti ette olukordi, kus mul oli külm, mu riided olid läbimärjad ning tundsin ennast väga abituna, kui kuskil rabas mind tassida oli vaja ja ma ise ei saanud palju kaasa aidata. Ei suutnud eriti iseendale valetada ja mõelda, et oi, kui mõnus see kõik oli. Mida ma aga teha sain, oli enda reaalsuse aktsepteerimine ja lõpetada negatiivsed mõtted, mis minus veelgi rohkem stressi tekitasid.

Aktsepteerimise vägi

Aktsepteerimine tähendab: praegu nõuab see olukord niisugust tegutsemist ja teen seda siis meelsasti. Olukorraga leppimine loob sisemise avaruse ja toob rahu sellesse, mida teed. See on elamine praeguses hetkes. Kui loobud vastupanust ja austad seda, mis on, muutub kõik järsku palju kergemaks. Natukese aja pärast juba suudadki seda nautima hakata. Matkal olles hakkasin ma ühel päeval oma pealtnäha õnnetu olukorra pärast hoopis naerma. Võtsin vastu väljakutse, pidasin vapralt vastu ning hiljem sain selle üle vaid uhke olla. Milleks mossitama jääda, kui see midagi juurde ei anna või teeb olukorra hoopis keerulisemaks? Tõsi küll, negatiivsed tunded on samuti olulised ja neid ei tohiks alla suruda, kuid nendesse ei tasu ka kinni jääda. Aktsepteeri oma tundeid, lase neil vabalt välja voolata ja siis tee, mida on antud hetkel vaja.

Seda on väga oluline mõista inimestel, kes ei saa mingitel põhjustel veel oma olukorda muuta, kuigi nad usuvad, et peavad seda kindlasti tegema. Võib-olla tõesti on vaja luua muutusi, kuid selle asemel, et olla lihtsalt frustreeritud praeguse reaalsuse pärast ja kujutada ennast ette täieliku ohvrina, võiks alustuseks suhtumist muuta. Alati ei ole oluline see, mida Sa teed, vaid pigem see, kuidas Sa teed. Maailm avaneb seest väljapoole, seega praegune teadvuseseisund on kõige olulisem. Kui oled praeguses hetkes ja teed midagi täieliku teadlikkuse ja pühendumusega, loob see tegevusse kvaliteeti.

Kõik algab suhtumisest

Võtame näiteks klienditeenindamise. See võib  tunduda väga tüütu ja rutiinse tegevusena, aga kui muuta enda suhtumist ning teha seda rõõmuga, muudab see kõike. Pealtnäha võib inimestele tunduda, et see on vilets töökoht, millest peab kindlasti kõrgemale tõusma, aga tegelikult on klienditeenindajal väga suur potentsiaal muuta elusid enda ümber.

Esiteks see on teenindamine ehk inimese aitamine. Mis eesmärk saab olla sellest veel väärtuslikum? Jah, kui teha seda väga kuivalt ning pahuralt, siis ilmselt see palju ei muuda. Kui aga suhtuda teenindamise ajal inimestesse täie austusega, suunata neile naeratades kogu oma tähelepanu ja saata neile positiivset energiat, võib see kellelgi terve päeva rõõmsamaks ja edukamaks muuta.

Teiseks on see ideaalne võimalus, et õppida mediteerima. See on piisavalt rahulik ja lihtne tegevus. Kui oleks pidevalt kuhugi tormata vaja, oleks ju hetkes elamise praktiseerimine tunduvalt raskem.

Pärast minu õnnetust kulus mul palju aastaid, et tulla välja suurest kaotusvalust. Ma ei saanud teha midagi, et muuta enda saatust. Ma olin sunnitud juhtunuga leppima. Siiski osutasin sellele nii kaua aega tohutut vastupanu. Ma ei osanudki teisiti käituda, sest ma arvasin, et kõik oligi läbi. Uskusin, et olin igavesti oma õnne kaotanud ja elu hammasrataste vahele jäänud. Olin vaevatud mõtetest, miks see just minuga oli juhtunud ja mida olin teinud, et mind sedasi karistati. Samuti kartsin, et mul polnud enam mingit tulevikku.

Alles siis, kui olin aktsepteerinud enda reaalsust, mõistsin, et kõik on alles ees. Hakkasin märkama pisiasju, mille eest tänulik olla. Kogu seda potentsiaali, kõike neid võimalusi. Võtsin vastu otsuse, et kui ma juba sellises olukorras olen, võtan parem sellest maksimumi. Olen veel teekonnal, kuid juba praegu mõistan väga hästi, kui õige valiku ma tegin. Aktsepteerisin oma valu, mis seejärel muutus kingituseks kogu maailma jaoks.

Tegutsemine ja maksimumi võtmine

Kui Sa ei suuda oma olukorda nautida ega sellega leppida, siis muuda seda. Lõpeta ära konkreetne tegevus, mis Sind lihtsalt tühjaks tõmbab. Kui tead, et praegune töökoht või eriala ei suuda Sinu jaoks tõesti midagi väärtuslikku pakkuda ning ainult kurnab Sind, siis vali endale uus tee. Vajab küll palju julgust, kuid tasub ära. Ja kui see muutus pole veel võimalik, siis võta oma praegusest elust parim!

Oma ülikooliaastate jooksul kahtlesin ma näiteks väga palju IT erialas ja selles, kas see oli ikka kõige meeldivam asi, millega tegeleda tahtsin. Aga kuna mul polnud veel kindlat alternatiivi, siis ma kasutasin ära neid võimalusi, mis mul oli. Mõnikord kui mingi asjaga lõpule jõuda, tuleb mõistmine, et kõik kandis suuremat eesmärki. Olen nende aastate jooksul väga palju muutunud, olen saanud elada iseseisvalt ja avastada maailma, suhelda erinevate inimestega ja proovida uusi asju. Pole midagi, mida kahetseda. Minu jaoks on suhtumine, eneseareng ja seiklused palju olulisemad, kui selle „õige asja” leidmine. Kui naudid elu täiega juba PRAEGU, siis suureneb ka tõenäosus, et õiged asjad Sinuni jõuavad.

Tuleb võta vastutus ainsa asja eest, mille eest on üldse võimalik vastutust võtta ja see on ka ainus, millel on tähtsus: praegune teadvuseseisund. Võttes vastutuse oma teadvuseseisundi eest, võtad vastutuse oma elu eest.  Seega naudi kõike, mida Sa teed ja kui nautimine pole võimalik, siis aktsepteeri või muuda oma olukorda. Nii lihtne see ongi!

SHARE
TWEET
EMAIL

SARNASED ARTIKLID

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga