“Rahumeelne sõdalane” ehk “Peaceful Warrior” on film, mis põhineb Dan Millmani autobiograafilisel raamatul ja näitab ette, kuidas üks meelerahus “sõdalane” meie paradoksaalses maailmas parimal viisil hakkama saab. Ma olen seda vaadanud umbes 6 korda ja ma kindlasti vaataksin seda veel, kuna see film on täpselt minu jaoks. Juba peale esimest nägemist sai see kohe minu lemmikfilmiks, sest selle sisu on lihtsalt nii südamelähedane.

See film on noorest sportlasest, kes õpib ülikoolis ja on üsna populaarne kutt, kellel ei tundu midagi puudu olevat. Ta peab ennast õnnelikuks inimeseks, ometi ei saa ta öösiti magada. Ühel unetul ööl kohtab ta bensiinijaamas üht vanameest nimega Socrates, kes on tema jaoks puhas müstika. Danil tekib suur huvi vanamehe tegemiste vastu ning hakkab seal tihedamalt käima, omandades täiesti uue elufilosoofia.

Filmi sisu on budismiga väga tugevalt seotud ning õpetab vaatajatele iga eluhetke väärtust. See lugu pajatab aktsepteerimisest, tänulikkusest, elamisest ja rahumeelsest teekonnast. Mulle õpetas see film elu lihtsust ja erilisust, andis juurde kõvasti inspiratsiooni ja tahtejõudu tegutsemiseks. Sobib kindlasti kõigile vaatamiseks, sest on ka parajalt hollywoodilik.

Võtke endale üks mõnus õhtupoolik ja vaadake seda filmi, kas üksinda või koos sõpradega/perega. Kui teile meeldib mu blogi lugeda, siis jääte kindlasti selle filmiga rahule!

Filmi treiler

SHARE
TWEET
EMAIL

SARNASED ARTIKLID

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga