Praegune hetk

Rubriik: Tõeline mina - Madis MarkJäta kommentaar

Laman voodis, hingetõmbed on aeglased ja sügavad. Aknast paistab päike, mis valgustab tuba ning loob erinevaid huvitavaid varje. Valguse käes näen sätendavaid valgusosakesi, mis liiguvad täiesti korrapäratult (olen neid näinud juba aastaid, kuid ei tea siiamaani, mis need on.. õnneks) Ümberringi on täielik vaikus, õrnalt on kosta ainult autode liikumist või lapse hääli. Kuulen ajutisi helisid ning vaikust nende vahel kui ka nende taga.

Vaadeldes ümbritsevat tühjust, tekib ka minu sees sügav vaikus ja rahu. Vaikus loob minu sees ruumi. Olen nagu avar ookean, täielikult haavatav ja vaba.

Kõhust kostub kerget korinat. Kirjutamisel kuulen käe kokkupuudet paberiga. Süda tuksub. Sõrmeotstes on tunda tuksumist. Mööda keha liiguvad lained, mis tekitavad surinaid. Hingamisel langeb kõht ja tõuseb taas. Jalas on tunda valu, mis peagi möödub.
Mõned juhuslikud üleliigsed mõtted tekitavad peas raskustunnet. Kohe, kui panen tähele seda kangust, taipan ma mõtetest lahti öelda. Seda on huvitav jälgida. Iga aisting tuletab meelde tõde ning suunab mind taaskord vaikusesse, olevikuhetke. Pannes tähele enda sees kerkivat vastupanu, tekib võimalus see vabaks lasta.

See siin on praegune hetk. Kas eksisteerib mingisugune probleem? Ei. Vaikses tühjuses pole mingit draamat, mitte ühtegi muret. Siin ja praegu eksisteerib vaid käesolev kogemus, elu situatsioon. Üks huvitav olukord, mis muutub probleemiks vaid siis, kui algavad mõtted minevikust või tulevikust. Või kui hinnata hetkeseisu mineviku kogemuste järgi, enda valukeha kaudu. Kui lahti lasta kõik ning panna tähele vaikust enda sees ja ümber, ei ole probleemide jaoks kohta.

Vahet ei ole, kui kaootiline on välismaailm. Sisemine rahu on igavene ega sõltu mängudest sinu ümber. Kui ilmutab end mingisugune vastupanu, siis sel hetkel pane tähele oma hingamist. Ära unusta oma keha. Aktsepteeri praegust olukorda. Tegutse, kui vaja, kuid ära võta midagi liiga tõsiselt või isiklikult. Teadlikkus aitab mõista, mis on parim lahendus antud olukorras. Hea on alustada näiteks ühe sügava hingetõmbega 🙂

Jäta kommentaar

See veebileht kasutab Akismeti, et spämmi vähendada. Uuri, kuidas sinu kommentaaride andmeid töödeldakse.