Isegi, kui sa ei tee hetkel tööd, mis on sulle hingelähedane, anna alati oma parim. See aitab sind järgmisel tasemel, kui väline olukord on muutunud.
Igas olukorras on võimalik olla õnnelik. Küsimus on rohkem selles, kuidas sa tööd teed ja milline inimene sa oled, kui mida sa teed. Õnnelik töötaja leiab oma töös tähenduse ja sügavuse.
Mis on selles töös erilist? Mille üle saad sa tänulik olla? Võib-olla aitab see sul kinnistada kasulikke harjumusi ja kasvatada enesedistsipliini, võib-olla on seal võimalus õppida paremini suhtlema ning aidata töökaaslasi või kliente.
Meile kõigile meeldib unistada lillelisest tulevikust, kuid tasub märgata ka mineviku -ja olevikukogemuste väärtust. Igal kogemusel on oma roll ja õppetund.
LEIA OMA KIRG vs TEE TÖÖD KIRGLIKULT
Üks paneb rõhku töö iseloomule ehk välisele, teine rõhku töösse suhtumisele ehk sisemisele. Aga kuna sisemine määrab alati välimise, ja väliste tingimuste muutumine ei garanteeri sisemist rahulolu, siis peaks olema selge, millele keskenduda.
Võimalusi praeguse töö kvaliteedi tõstmiseks
- Ole siin ja praegu. Hinga teadlikult ja pane tähele oma keha. Ole vaatleja rollis ning ava oma süda. Tee tööd meditatiivselt, keskendudes täielikult käesolevale tegevusele. Rahulik meel on õnnelik meel, seepärast tasub vältida samal ajal internetis surfamist ja tähelepanu hekseldamist.
- Pane tähele kõike, mida on võimalik õppida. Märka detaile. Tee töö väljakutsuvamaks, ühenda see isiklike väärtustega nii palju kui võimalik.
- Vali töö, mis võimaldab õppida midagi uut ja seostub natukenegi sinu elu visiooniga. Vali töökeskkond, mis on positiivselt meelestatud. Ma võtsin raamatukogus klienditeenindamist suure kingitusena, kuna avatus, lähedasemad inimsuhted ja kõnelemine on mulle olulised. Samuti tundsin, et raamatukogu on ühiskonnale väga kasulik koht.
- Kasuta huumorit ja muuda tööl veedetud hetked lõbusaks. Hoia meeles, et elu ei tasu surmtõsiselt võtta. Lõbus tuju teeb loovaks ja vabaks, ning aitab probleemide asemel näha lahendusi.
- Võta suhtlemisest maksimum. Inimühendus on elu üks kaunemaid kogemusi. Kui muu läheb meelest ära või tekib segadus, siis ole lihtsalt ühenduses nii töötajate kui ka klientidega. Näe suuremat pilti. Iga kokkupuude, kuitahes lühike, on võimalus kellegi hinge puudutada. Teiste inimeste teenimine viib ka muud asjad paika.
- Ole tänulik, et sul üldse on töökoht. Ole tänulik kõige üle, mida töö sinu jaoks pakub. Ka selle üle, mis sulle ei meeldi, kuid õpetab midagi olulist.
- Tee tööd poole kohaga ja jäta rohkem aega iseendale. See võimaldab töö kõrvalt luua endale meelepärasemat reaalsust.
- Tegele töö kõrvalt oma kirega. Pane tähele, mida sa teed, kui sul on vaba aeg. Kas kasutad seda otstarbekalt või kipud pigem stressi maandama? Tegeledes tasapisi uue loomisega, on praegust tööd palju meeldivam teha.
- Otsusta, et kui sa kord juba selles paigas oled, võtad sealt maksimumi.
Leia armastus praegusest tegevusest ja astu oma unistustele lähemale
Kas inimene peab leppima sellega, kus ta on, ehk suruma ennast alla? Ei pea. Meil on alati võimalus valida, ja me väärime parimat. Kui töö on enesehävituslik, siis mõnikord on vaja üsna radikaalselt tegutseda.
Selle postituse eesmärk on vaid välja tuua, et ohvrirollis olemine ehk vastupanu praegusele kogemusele raiskab väärtuslikku energiat ega tee midagi selleks, et olukorda lahendada.
Ainsad ratsionaalsed meetodid igas hetkes on millegi uue loomine (muutmine) või olukorra aktsepteerimine. See vajab küll palju praktiseerimist, aga tähtis on alustada mõtlemisviisist.
Leia õnn sellest, kus sa oled ja mida teed, kuid unista suurelt ja lenda vabalt!
Sarnased postitused: