Oh, see võrratu unistuste elu! Millal see saabub ja kuidas seda saavutada?

See tundub paradoksaalne, kuid kõige esimesena tuleb meil unistuste elu elama hakata. Vastasel juhul kogeme oma teel liigselt kannatusi ja frustratsiooni, sest võib juhtuda, et unistuste elu kui idee meie peas ei realiseeru kunagi. Me võime jääda lõputult ootama ning unustada ära, milliseid kingitusi on pakkuda praegusel hetkel.

Tegelikult saame me õnnelikud ja terved olla vaid SIIN JA PRAEGU, vaatamata meie elusituatsioonile. Me võime rõõmu tunda ka sügavas valus – kui meie silmaga nähtav reaalsus ei tundu sugugi unistuste elu moodi.

Kuidas seda teha?

Loobu vastupanust ja tee rahu oma olukorraga

Me ei kannata sellepärast, et meil on valus või ebamugav. Me kannatame seetõttu, et me osutame vastupanu sellele, mis on. Kui oled tähelepanelik, siis märkad, et kõigepealt tekib kogemus ning seejärel meie reaktsioon või hinnang antud kogemusele. Me kogeme elu vastavalt sellisena, mida me kogemusele juurde lisame, sest objektiivsest vaatlejapositsioonist lähtuvalt pole olemas head ega halba. Kõik on nii nagu on.

Mida me siis tavaliselt kogetavale juurde lisame? Põhimõtteliselt me hakkame filtreerima, kas miski tundub meile meeldiv või ebameeldiv. Seda teeb meie inimmõistus. Loomad tunnevad valu, aga nad ei kannata kunagi, sest nad ei mõtle nii nagu meie.

Meie otsustame, et õnnelikuks teevad vaid meeldivad asjad, seega me võitleme kõige vastu, mis meile ei meeldi. See loob kehas lisastressi ja teeb olukorra alati hullemaks kui see tegelikult on, kuid praktiline kasu on minimaalne. Näiteks kui minu halvatud jalad lapsepõlves fantoomvalu tekitasid, siis ma olin nende peale vihane ja lõin neid mõnikord rusikatega, sest ma ei osanud selles abitus olukorras midagi muud teha. Selle asemel, et alistuda (valuvaigistid ei toiminud) ja valu lihtsalt kogeda, ma võitlesin kogu hingest valule vastu. Tulemuseks oli hingepiin ehk kannatus.

Kui lõpetame eluga võitlemise ja stressirohke pingutamise, saabub lõpuks rahu. Seda saame kogeda tänu meditatsioonile ehk neutraalsele vaatlemisele, milles ei ole vastupanu ega hinnangute andmist. See õpetab meile, kes me kõige sügavamal tasandil oleme: vaatlejad, kes reaalsust kogevad.

Saa valuga sõbraks

Kui oleme meditatsiooni kaudu leidnud meelerahu, siis järgmisena on kergem ka kogemust aktsepteerida ja isegi armastada. Meditatsioon aitab meil tulla peast südamesse ning kogeda tundeid. See on ühendus oma emotsionaalse keha ja loomupärase empaatiaga, mis meis kõigis olemas on.

Vastupanust loobumine tähendab oma olemuselt elu vastuvõtmist. See tähendab eraldatuse lõppu ning ühenduse taastamist kõigega, mis eksisteerib. See on tohutult võimas kogemus – seepärast võivad inimesed avastada, et nad armastavad isegi valu või kurbust. Seepärast kannab ka minu esimene raamat pealkirja „Valu kingitus.“ Ma alistusin ja aktsepteerisin ennast sellisena nagu ma olen. Tänu sellele avanes minus potsentsiaal armastada igat elukogemust ning olla tänulik valule kui katalüsaatorile, mis mind sellele imelisele kogemusele äratas. 

Sa oled kaunis sellisena nagu sa oled. Kui sa oled tõepoolest oma südames, muutub see tõde iseenesest mõistetavaks. Selles teadvuseseisundis ei pea sa kunagi enam välistest asjadest sõltuma, et olla õnnelik. Sa suudad tunda sügavat rõõmu isegi suurtes valudes, sest see on lihtsalt paganama ilus! 

Kui sa oled siiralt õnnelik, mida sa oled inspireeritud tegema?

Nüüd me liigume samm-sammult materiaalsete aspektidele lähemale. Kõigepealt on vaja luua ühendus oma tõelise minaga, et olla õnnelik juba käesolevas hetkes, ja edaspidi saame me põnevusega avastada, mida me selle õnnega siis peale hakkame.

Enamik inimesi püüdleb unistuste poole, et saavutada rahulolu, kuid tegelikult teeb meid õnnelikuks hoopis teekond, mis on kooskõlas meie väärtustega. Kõik välisel tasandil saavutatu on ajutine – see kaif ei jää kunagi püsima. Seega tasub elada õnneliikult juba tänasel päeval ning võtta kõike muud kui kingitust. Kui oled õnnelik, siis suurema tõenäosusega saavutad ka lõpuks oma eesmärgid.

Mõned spirituaalsed inimesed jäävad ühte kavalasse egolõksu ning arvavad, et unistused on ebavajalikud või lausa halvad. Ka mina loobusin ükskord vastutusest ja püüdsin olla õnnelik tingimustes, mis mind tegelikult ei teeninud. Spirituaalne guru ju ütles, et loobu vastupanust! Aga mida see tegelikult tähendab?

Kui loobume vastupanust, siis me lõpetame reaalsusega võitlemise ja kannatuste loomise, kuid see ei tähenda, et me ei võiks vabalt luua uut reaalsust. See on vaid eelistuste küsimus. Kõik on okei, aga mida sa eelistad kogeda? Vastutuse võtmine tähendab tunnistamist, et meil on valik. Lisaks reaalsuse kogejatele oleme ka reaalsuse loojad.

Me ei pea lõputult mediteerima ja loobuma kõikidest maistest hüvedest, sest me võime õnnelikud olla ka tähtede seas. Mina arvan, et me oleme Maale tulnud põhjusega. Kas või sellepärast, et nautida seda, mida me loome. Sest miks mitte? Pealegi kui me teadlikult ei vali, valib tõenäoliselt keegi teine.

Seega kui sa oled siiralt õnnelik, siis mida otsustab sinu autentne mina? Mida oled sa tõeliselt inspireeritud tegema? Mida sa ihkad kogeda? Milline on sinu unistuste elu? Mis on see TEEKOND, mida soovid käia?

Tee tegevusi, mis on kooskõlas sinu väärtustega

Pea meeles oma suunda, kuid keskendu jäikade eesmärkide asemel harjumuste loomisele. Suuna ennast, kuid tegutse lõdvestunult. Sest sinu unistuste elu on juba kohal.

Olen mõistnud, et kuigi mul on unistusi, mille poole ma püüdlen, ei ole tegelikult tähtis see, kas need realiseeruvad, vaid see, et ma nende poole liigun. Seepärast ma nimetangi seda teekonnaks. Alates hetkest, kui ma võtan ennast kätte ja elan elu, mis on kooskõlas minu väärtustega, tunnen ma sügavamat rahulolu. See on midagi sellist, mida minu inimlik pool vajab. Ma ei pea ilmtingimata viima ellu oma suurima unistuse, milleks on karkude nurka viskamine ning maratoni jooksmine, aga ma tahan tunda, et ma annan selleks oma täieliku parima!

Seega millised on need tegevused ja harjumused, mis panevad sind tundma enesekindlalt ja rõõmsalt? Mida on oluline teha igapäevaselt? Kui oled järjepidev, jõuad tõenäoliselt varem või hiljem ka tulemusteni. Aga kui ei täitu need spetsiifilised eesmärgid, mille oled kunagi oma peas välja mõelnud, ei ole sellest hullu, sest sa oled igal juhul teinud seda, mida armastad! Sa oled elanud elu ilma kahetsusteta ning see ongi tõeline väärtus.

„Sõdalane ei loobu sellest, mida ta armastab. Ta leiab armastuse sellest, mida ta teeb.“ – Sokrates filmist Peaceful Warrior

Kui soovid sügavamalt mõista, milline on minu arusaam õnnelikusest ning kuidas seda saavutada, siis loe julgelt minu tasuta 30-leheküljelist e-raamatut.

SHARE
TWEET
EMAIL

SARNASED ARTIKLID

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga